Festival

21. 04. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Tříčlenná skupina francouzštinářů, Michaela Janečková, Anna Dreiseitlová a Matěj Skřička, se zúčastnila 7. ročníku festivalu „Je sais faire en français“ se soutěžním reklamním snímkem „Les mains“. Video a nastříhal a opatřil titulky Mikuláš Hnilička a s natáčením pomohli i další aktéři.

Naši žáci obsadili 2. místo.

Soutěž byla určena pro žáky ZŠ a SŠ, účastnit se mohli jednotlivci a maximálně tříčlenné skupiny a byla rozdělena do kategorií podle jazykové úrovně (1. kategorie – úroveň A0, A1; 2. kategorie – úroveň A2, B1). V kategorii A0/A1 soutěžilo 11 videí, na jejichž tvorbě se podílelo celkem 26 žáků z 5 základních či středních škol a v kategorii kategorie A2/B1 kolech soutěžilo 29 videí, na jejichž tvorbě se podílelo celkem 63 žáků z 9 středních škol.

Úkolem bylo natočit video nebo vytvořit prezentaci (exportovanou do .mp4) na téma Reklama a video mělo být doplněno komentářem ve francouzštině. Slovní komentář musel být namluven autorem/autory videa. Max. délka videa byla 3 minuty. Součástí videa musely být úvodní, popř. závěrečné titulky se jménem autora/autorů, názvem školy, rokem pořízení. Video mělo být autorské, nebylo možné čerpat fotografie z internetu. Případná hudební kulisa nesměla podléhat autorským právům.

Porotci hodnotili u každého videa 4 kritéria:

• obsah komentáře,
  • úroveň francouzštiny,
  • umělecké ztvárnění,
  • originalitu.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vzniku videa, za jejich práci a skvělou reprezentaci školy.

Video si můžete prohlédnout zde.